Strefa rodzica
kadra
Maria Boguszewska – Nauczyciel w grupie Jeżyków

Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS – kierunek pedagogika ogólna. Następnie ukończyłam studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej na wydziale Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Lublinie. Podczas studiów odbyłam praktyki w różnego rodzaju placówkach oświatowych, oraz brałam udział w kursach i szkoleniach. Odbyłam również staż w bibliotece i w przedszkolu jako pomoc nauczyciela. Pracowałam wcześniej w przedszkolu państwowym w Lublinie.

Praca z dziećmi jest dla mnie każdego dnia nowym wyzwaniem, ponieważ każde dziecko potrzebuje uwagi, troski i bezpieczeństwa a przedszkole stało się miejscem gdzie chętnie będą przychodzić i spędzać czas. Praca w przedszkolu sprawia mi wiele radości. W pracy z dziećmi staram się wsłuchiwać w potrzeby zarówno dzieci jaki i rodziców i reagować na nie bo współpraca z rodzicami ma duże znaczenie w edukacji przedszkolnej. W pracy w przedszkolu staram się kreować ciepłą i bezpieczeństwa atmosferę, oraz realizować nowoczesne programy nauczania i poszukiwać ciekawych pomysłów na zajęcia by dzieci odkrywały i poznawały różne formy zabaw.

Pragnę by dzieci w przedszkolu w pełni cieszyły się dzieciństwem i oraz harmonijnie rozwijały. Największym dobrem jest dobro – DZIECKA. Staram się podnosić swoje kwalifikacje poprzez udział w różnych kursach i szkoleniach aby wzbogacić swoją dotychczasową wiedzę o nowe doświadczenia które będą przydatne w procesie nauczania w przedszkolu. Interesuje się różnymi technikami plastycznymi które wykorzystuje w swojej pracy. Wolny czas lubię spędzać na wycieczkach rowerowych oraz zwiedzać ciekawe miejsca i chodzić po górach w gronie rodziny i przyjaciół.

Karolina Potakiewicz - Nauczyciel w grupie Motylków

Ukończyłam studia nauczycielskie licencjackie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia magisterskie na tym samym kierunku. Bardzo wcześnie w moim życiu pojawiły się dzieci bo już jako nastolatka opiekowałam się dziećmi przyjaciół rodziny. Stąd też po latach zrodził się pomysł by moją drogę zawodową związać z dziećmi i ich rozwojem.

Podczas studiów odbywałam praktyki i staże w lubelskich przedszkolach i szkołach. Prowadziłam warsztaty w domach kultury i współorganizowałam imprezy artystyczne. Pracowałam indywidualnie a także w prywatnych przedszkolach w Lublinie gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. Choć praca nauczyciela jest trudna i wymagająca lubię to co robię, bo dla mnie niezwykłe jest to, że jako nauczyciel mogę być naocznym świadkiem rozwoju dzieci. Mogę pomóc budować dla nich takie środowisko, które będzie sprzyjało realizacji w każdym obszarze, gdzie będą czuć się swobodnie jak w domu i dobrze jak u przyjaciół.

Chciałabym, aby „ Moje Dzieci” czuły się dobrze i czerpały z dzieciństwa to co najlepsze – zabawę – która jest wspaniałym środkiem dydaktycznym i wychowawczym. W pracy staram się, aby dzieci dużo się śmiały i mogły pokonywać swoje lęki i trudności a rozwój ich był holistyczny. Chętnie poszerzam swoją wiedzę biorąc udział w kursach i szkoleniach oraz poprzez literaturę fachową. Prywatnie wielbicielka szalonych fryzur, modelka, optymistka, kochająca Mazury, żagle, planszówki, książki i teatr i poczucie humoru.

Agata Wolanin - Nauczyciel w grupie Pszczółek
Diana Sadowska

Z wykształcenia jestem socjologiem, tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, obecnie uczęszczam na kurs kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki, zamierzam podjąć także studia podyplomowe z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Posiadam kwalifikacje opiekuna i wychowawcy kolonijnego. Moją pasją jest pływanie, w przeszłości byłam instruktorem pływania dla dzieci, obecnie jestem sędzią Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Studia ukończyłam na specjalizacji “Zdrowie społeczności lokalnej” i mam nadzieje, że uda mi się to wykorzystać w pracy z dziećmi. Czas wolny poświęcam na podróże, uwielbiam też czytać książki i zarazić tym chciałabym również Maluchy.

Kinga Sarad-Deć

Dyrektor metodyczny. Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, mgr pedagogiki oraz mgr filozofii przyrody ożywionej. Obszarem zainteresowań P. Kingi jest szeroko pojęta metodyka nauczania, głównie w zakresie nauk przyrodniczych oraz poszukiwanie alternatyw do tradycyjnego modelu kształcenia. Podczas swojej pracy zawodowej ukończyła studia podyplomowe, brała udział w wielu kursach i szkoleniach związanych z pracą wychowawczą i metodyczną. Jest autorką publikacji naukowych, prowadzi różnotematyczne szkolenia dla kadry nauczycielskiej Pracuje również w grupach eksperckich opracowujących programy nauczania, w tym jest współautorką programów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przez wiele lat prowadziła zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym pracując autorskimi programami. Miłośniczka książek, kawy i kotów. Mama Zosi.

Arleta Ciechońska – nauczyciel w grupie Tygrysków

Tytuł magistra zdobyłam na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku rewalidacja z terapią pedagogiczną, następnie studia magisterskie na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z rewalidacją dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Doświadczenie zdobywałam uczęszczając na dodatkowe praktyki będąc jeszcze na studiach, następnie pracując z grupą dzieci w przedziale wiekowym 2-4 lat w klubie przedszkolaka, a także będąc nauczycielem kształcenia zintegrowanego w prywatnej Szkole Podstawowej. Interesuję się rękodziełem artystycznym, origami i innymi sztukami plastycznymi, co bardzo chętnie wykorzystuję na swoich zajęciach. Praca z dziećmi jest dla mnie ogromną przyjemnością. Uważam, że bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka i jego wszechstronny rozwój. Moim celem jest nie tylko rozwijanie talentów dzieci ale także pomoc w przezwyciężaniu trudności, tak aby rozwijały się w poczuciu bezpieczeństwa czerpiąc radość z bycia dzieckiem.

Kamila Furmaniak - pomoc nauczyciela
603227385
kontakt@mala-panda.pl
ul. Feliksa Skubiszewskiego 21, 20-785 Lublin
Copyright by Mała Panda 2020
Projekt i realizacja: RSO.PL